Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi


Özel Okul Tercihinde Büyük Artış - YALOVA SES HABER TV
   
 Özel Okul Tercihinde Büyük Artış

Özel Okul Tercihinde Büyük Artış
 Yazı Boyutu

 Tarih : 1.10.2015 - 13:26:27 


18 milyona yakın öğrenci ve yaklaşık 900 bin öğretmen 2015-2016 eğitim öğretim yılına başladı. Bu yıl Devlet tarafından verilen teşvikler ve özel okulların sağladığı burslarla özel eğitim kurumlarını tercih eden öğrenci sayısında büyük bir artış görüldü.  
Bu artışın beklenen bir sonuç olduğunu ve gelecek yıllarda bu büyümenin çok daha fazla olacağını belirten Mektebim Kurucusu Ümit Kalko, “Özel eğitim kurumlarını tercih eden öğrenci sayısında bu yıl büyük bir artış gerçekleşti. Bu artışta, Milli Eğitim Bakanlığı’nın verdiği eğitim desteğinin, dershanelerin dönüşüm süreciyle artan özel eğitim kurumu sayısının ve verilen burs oranlarındaki artışın etkisi görülmektedir. Özel eğitim kurumlarının sayısındaki artış rekabetle birlikte eğitim kalitesinin de artmasına olanak sağlayacaktır. Ayrıca eskiden özel eğitim kurumları lüks kavramlar arasında yer alırken kurumların sayısının artmasıyla birlikte her bütçeye uygun eğitim kurumlarını görmek mümkün olacak ”dedi.

Okul öncesi eğitime verilen önemin arttığını belirten Kalko, “Anaokulundan itibaren özel eğitim kurumlarına kayıt yaptıran öğrenci sayısında önemli bir büyüme görüyoruz. Anaokulunda özel eğitim kurumunu tercih eden öğrenci ve veliler, kurumlar iyi eğitim ortamları sunduğu, nitelik ve nicelik bakımından eş zamanlı olarak büyüme gösterdiği müddetçe liseye kadar aynı özel okulları tercih ederek eğitimlerine devam edecekler. 2015-2016 eğitim öğretim yılında özel okul sayısındaki artışla birlikte alt yapısı sağlam temeller üzerine kurulu, eğitim ortamları, eğitim içerikleri, yabancı dil eğitimi, teknoloji kullanımı iyi olan kurumların nitelik ve nicelik bakımından da sağlıklı bir büyüme göstereceğini, bu özelliklere sahip olmayan kurumların ise sektör dışında kalacağını” belirtti.

Yeni açılan özel eğitim kurumlarının zor bir dönem geçireceğini dile getiren Kalko, “ Bu süreçte yeni açılan özel okullar içerisinde alt yapısını sağlam temeller üzerine oturtabilen kurumlar önemli başarılara imza atacak ve iyi bir yıl geçirecekler. Fakat bu değişim sürecinde alt yapısını tam anlamıyla kuramamış asıl işi eğitim olmayan ve sektör dışından eğitime yatırım yapan kurumlar zor bir yıl geçirerek başarısız olacaklar. Çünkü eğitim önemli bir iş. Ya eğitimden kazandığınızı eğitime yatıracak ve sadece bu sektörde var olacaksınız, ya da bu işi yapmayacaksınız. Bir eğitim kurumu sahibi ve eğitim girişimcisi olarak sektörde başarının bu şekilde geleceğini düşünüyorum. Bir kurumun başarısını ölçebileceğiniz kriterler mevcut. Öncelikle öğrencilerin sınav ve sosyal hayattaki başarılarına, sonra özel eğitim kurumunda okuyan öğrencilerin bir sonraki yıl aynı kurumdaki kayıt yenileme oranlarına ve öğretmenlerin kurumlarda sözleşmelerini yenileyip yenilemediklerine bakmanız yeterli olacaktır. Bu oranlar yüksek ise o özel eğitim kurumu başarılıdır ve sektörde varlığını sürdürecektir. Özel eğitim kurumlarını tercih eden öğrenci sayısındaki artış önemli bir gelişmedir. Ülke olarak koyduğumuz büyüme hedefine doğru iyi adımlar attığımızı gösteriyor” dedi. Editör :  yalovases

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  yalovases

 Kategori  Eğitim - Kültür - Sanat

889 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 

 Reklam
<
 
 Atatürk Evinde Tur

 
 Reklam

 
 Köşe Yazıları

ibrahim sevinçler

ibrahim sevinçler ¬
Yazı Eklenmemiş

İhsan BAKSİ

İhsan BAKSİ ¬
Yazı Eklenmemiş

Büşra Gündüz

Büşra Gündüz ¬
Her Şey Sanayi Devrimi ile Başladı
 
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Mart 2019

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 59
 Bugün : 215
 Dün : 672
 Toplam : 823459
 Ip No : 34.228.42.25
     
 

 
 Reklam
 Reklam
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
manşetler

 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri
Döviz
 
 Hava Durumu


YALOVA


 
 ReklamPageRank Checker


ÇEVRE | Eğitim - Kültür - Sanat | Ekonomi | Erkekce | Güncel | Kadınca | siyaset | Sağlık | Spor | Teknoloji | KÖŞE YAZARLARI | Gizlilik Politikası


 

   © Copyright - 2011-2018- YALOVA SES HABER TV - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede

Çilem.Net Haber Yazylymy kullanylmaktadyr.

Gazeteler