Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi


YALOVA’YI RAHAT BIRAKIN - YALOVA SES HABER TV
   
 YALOVA’YI RAHAT BIRAKIN

YALOVA’YI RAHAT BIRAKIN
 Yazı Boyutu

 Tarih : 2.10.2015 - 09:49:50 


“Arboretum arazisi üzerinde sınır tanımayan özel proje uygulamasının önünü açan plan notlarına itiraz etmiştik. Konut alanına çevrilmesini asla kabul edemeyiz. Planlara itiraz edeceğiz. Baştan sona yanlış ve rant kokan bir karar. Yalova için hazırlanan stratejik planlar her isteyenin arzusuna göre değiştirilmemelidir” “Arboretum arazisi üzerinde sınır tanımayan özel proje uygulamasının önünü açan plan notlarına itiraz etmiştik.  Konut alanına çevrilmesini asla kabul edemeyiz. Planlara itiraz edeceğiz. Baştan sona yanlış ve rant kokan bir karar. Yalova için hazırlanan stratejik planlar her isteyenin arzusuna göre değiştirilmemelidir”

Tema Vakfı Yalova Temsilcisi Faruk Tezcan konut alanına çevrilen eski arboretum arazisiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Aslında esas yanlışın Arboretum arazisinin turizm alanına çevrilmesiyle başladığına dikkat çeken Tezcan “ Biz o zamanda karşı çıktık. Arboretumun kalması için elimizden gelen çabayı gösterdik. 25 binlik planlarda özel proje alanına çevrilmesine de karşı çıktık. Kuralsız özel projeler uygulamasının önünü açan bu plan notunun yanlışlığını açtığımız mahkemenin görevlendirdiği bilirkişiler de gördüler ve mahkeme bu plan notunu iptal etti. Bu durumda yapılması gereken mahkemenin kararına uymaktır.  Ancak ne yapıldı turizm bir kenara itildi ve alan konut alanına çevrildi. Baştan sona yanlış ve rant kokan bir karar. Yalova zararda, turizm alanı olarak burasını satın alanlar karlı durumdalar. Kesinlikle bu karardan geri dönülmeli ve belirlenen kurallar çerçevesinde turizm tesisleri yapılması sağlanmalıdır. Tema olarak karara itiraz edeceğiz. İtiraz dilekçemiz hazır” dedi.


Yalova’da tarihinin hiçbir döneminde görülmeyen bir yağmalamaya sahne olmaktadır. Yalova için hazırlanan stratejik planlar her isteyenin arzusuna göre değiştirilmemelidir diyen Tema İl Temsilcisi Faruk Tezcan “Giderek içinden çıkılmaz bir kargaşa içine düşüyoruz. İzmir otobanı etrafında tarım topraklarında dizilmek için sıra bekleyen organize sanayi bölgeleri önümüzde bekleyen en büyük tehlikedir. Taş ocakları ayrı bir dert.  Ormanlarımıza, tarım topraklarımıza sahip çıkmalıyız.

Yalova’nın geleceğini turizmde görüyoruz.  Yalova’nın gerçeklerine uyan turizm planları yapılmalı. Turizmi canlandırıp sürdürebilmemiz için doğal güzelliklerimize sahip çıkmalıyız. Turizm bakanlığınca hazırlanan Termal Turizm planına da Tema olarak itiraz etmiştik. Barajımızı tehdit ediyordu, başka tespit ettiğimiz yanlışlarla doluydu. Bilirkişi bizi yine haklı buldu, mahkeme planı iptal etti.   Neredeyse iki yıl olacak mahkemenin istediği şartları yerine getirip yeni plan yapılmadı” dedi. Editör :  yalovases

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  yalovases

 Kategori  ÇEVRE

1158 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 

 Reklam
<
 
 Atatürk Evinde Tur

 
 Reklam

 
 Köşe Yazıları

ibrahim sevinçler

ibrahim sevinçler ¬
Yazı Eklenmemiş

İhsan BAKSİ

İhsan BAKSİ ¬
Yazı Eklenmemiş

Büşra Gündüz

Büşra Gündüz ¬
Her Şey Sanayi Devrimi ile Başladı
 
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Mart 2019

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 35
 Bugün : 208
 Dün : 672
 Toplam : 823452
 Ip No : 34.228.42.25
     
 

 
 Reklam
 Reklam
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
manşetler

 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri
Döviz
 
 Hava Durumu


YALOVA


 
 ReklamPageRank Checker


ÇEVRE | Eğitim - Kültür - Sanat | Ekonomi | Erkekce | Güncel | Kadınca | siyaset | Sağlık | Spor | Teknoloji | KÖŞE YAZARLARI | Gizlilik Politikası


 

   © Copyright - 2011-2018- YALOVA SES HABER TV - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede

Çilem.Net Haber Yazylymy kullanylmaktadyr.

Gazeteler