Tatil Öncesi Arabanızın Bakımını Yaptırın


Güvenli bir yolculuk için tatile çıkmadan önce aracınızın bakımını yaptırmanız önemli! Avek Otomotiv Genel Müdürü Engin Yazıcı, mevsim değişikliği ile birlikte aracınızın ısınan havalara ayak uydurabilmesi ve size daha konforlu bir seyahat sunabilmesi adına neler yaptırmanız gerektiğini anlatıyor.

 

Aracınızın Sağlığını da Kendi Sağlığınız Gibi Düşünün

Yetkililer kışın yağmur çamur demeden her türlü olumsuz hava ve yol koşullarında kullandığınız aracınızı, yaz boyunca da sorunsuz kullanmak ve kendinizi güvende hissetmek için, yetkili servis hizmeti veren yerleri tercih etmeniz gerektiğini belirtiyor.

Engin Yazıcı; “Aksi taktirde özellikle uzun seyahatler esnasında yaşanan sorunlara çözüm üretecek servis bulma imkanınız zor olur. Tatilinizin keyifli geçmesi için aracınızın klima, motor yağı ve yağ fitresi, cam silecekleri, soğutma sistemi, aküler, fren sistemi, lastikler ve kapsamlı temizliği gibi detayların tümüne birden bakılması gerekir” diyerek bakımı yapılmayan aracın seyahatinize engeller yaratabileceğinin de altını çiziyor.

 

Bunaltıcı Yaz Sıcağında Klimasız Kalmayın

Uzun yolculukların en büyük kurtarıcısı olan ve size konforlu bir seyahat imkânı sunan klimalarınızın zamansız arızalanması sıcak yaz aylarında yolculuğunuzu çileli bir hale getirir. Önceliği her zaman müşteri memnuniyeti olan Avek Otomotiv Genel Müdürü Engin Yazıcı, klima gazının tüm kontrollerini sağlayarak kesinlikle uzman kişilerce doldurulması gerektiği konusunda da uyarıyor ve ekliyor; “Lastikler uzun yolculuklarda hayati önem taşıyor. Yazın gelmesiyle, kış lastiklerinin yerini, sıcağa dayanıklı, yumuşak ve düşük yuvarlanma direncine sahip lastiklerin alması gerekiyor. Bir diğer önemli hususta motorunuzun kontrolleri… Yaz sıcağında hararet yapacak olan motorun soğutma sistemi bakımının yapılması ve motor yağının kontrol edilmesi şart. Zamansız arızalanabilen aküler de yolculuk öncesi muhakkak kontrol edilmesi gerekenler listesinde

 

Aracın Sağlığı Yakıt Tüketimine de Fayda Ediyor

Otomotiv yetkililerine göre otomobilinizin bakım ve kontrollerinin doğru bir biçimde ve zamanında yapılması araç performansı ve yakıt tüketimini doğrudan etkiliyor. Yaza hazır bir araç, uzun seyahatlerinizin kalitesini artırıyor.Tarih: 11.4.2016

YALOVA SES HABER TV
http://www.yalovases.com/