BAŞARILI AMELİYATLAR GERÇEKLEŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR


Özel Atakent Hastanesi’nin Başarılı Cerrahlarından Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Fahri Eryılmaz, riskli ameliyatları titizlikle ve ustalıkla gerçekleştirmeye devam ediyor.

Genç ve dinamik cerrah Opr. Dr. Fahri Eryılmaz,  Yalova’ da henüz çok yeni olmasına rağmen başarılarıyla kısa sürede takdir kazanmayı başardı. Birçok merkezde girişimi riskli bulunan çok sayıda ameliyatı ustalıkla gerçekleştirmeye devam eden Opr. Dr. Fahri Eryılmaz, son olarak, 32 yaşındaki hasta B.C.’nin ameliyatı ile konuşuldu.

32 yaşındaki B.C., şuuru kapalı halde Özel Atakent Hastanesi’ ne getirildi. Yapılan muayenesinde hastanın hayati fonksiyonları kötüydü. Komadaydı ve hayati tehlikesi çok yüksekti. Solunumu cihaz yardımıyla sağlanıyordu. Opr. Dr. Fahri Eryılmaz tarafından gerçekleştirilen değerlendirmelerde, hastanın beyninin sol orta bölgesinin besleyen ana damarda, beyin kanamalarının en sık nedeni olan damar problemlerinden anevrizma (baloncuk) oluştuğu saptandı. Hızlıca gerçekleştirilen hazırlıkların ardından hasta ameliyata alındı. Yaklaşık iki buçuk saat süren ameliyatta önce kanayan damar bulundu, daha sonra kliplendi (kapatıldı). Ameliyatının ardından kol ve bacaklarını çekmeye ve ses çıkarmaya başlayan B.C., cihaz yardımı olmadan kendi başına soluk alıp verebiliyor ancak ciddi beyin ödemi nedeniyle bilinci tam olarak yerinde değil. Sevindirici haber ise ameliyat sonrası gerçekleştirilen tetkiklerinde kanamanın tamamen temizlenmiş olması. Hastanın ameliyatı başarılı geçti lakin ciddi bir hastalık olması nedeniyle ameliyat sonrası takibi ve tedavisi çok önemli.

Beyin damar ameliyatları, teknik açıdan az sayıda beyin cerrahı tarafından yapılabilen, dünyanın en zor ameliyatlarındandır. Ameliyat öncesi ve sonrasında hastanın kaybedilme riski yüksektir. Beyin kanamalarının en sık görülen nedenlerinden biri oluşan bu anevrizmalardır. Özel Atakent Hastanesi’ nde bu ve benzeri sağlık sorunları başarıyla tedavi edilebilmektedir.Tarih: 5.11.2016

YALOVA SES HABER TV
http://www.yalovases.com/