MİLLİ SAVUNMA BAKANI FİKRİ IŞIK MÜJDELİ HABERİ VERDİ


  Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ve halk oylamasına destek vermek amacıyla Altınova’da vatandaşlarla bir araya geldi. Altınova Düğün Salonu’nda gerçekleşen programa, Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, AK Parti Milletvekili Fikri Demirel, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Demirel, belediye başkanları, parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.  Programın açılış konuşmasını AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer yaptı. Zafer, “Altınova AK Parti Teşkilatı olarak hedeflerimizi belirledik ve hız kesmeden devam ediyoruz. Türkiye’de evet kararının yüzde 75’in üstüne çıkması için elimizden geleni yapıyoruz. Bizi kırmayıp Altınova’ya teşrif eden Bakanımıza da teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi. Zafer’in konuşmasının ardından, Fikri Işık’ın Yalova’ya çok katkıları olduğunu ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral şunları söyledi:  “Sayın Bakanım, siz bizim eski dostumuzsunuz. İlçemize çok büyük katkılarınız var.
  İlk tersanelerin kuruluşundan bu yana emekleriniz çok fazla. Ondan sonraki süreçte de ne zaman kapınıza gelsek geri çevirmediniz.” AK Parti Milletvekili Fikri Demirel, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ile aynı dönemde il başkanlığı görevlerini yürüttüğünü belirterek, şunları dile getirdi: “Bakanımız Yalova’ya hangi yatırımlar yapılacaksa elini taşın altına koymuştur. Buna ilk örnek tersaneler bölgesidir. Kendilerinin bize çok büyük destekleri var. Ben Yalovalılar adına teşekkür ediyorum. Bakanımız Sayın Işık’a da yoğun programlarına rağmen bizleri kırmayıp teşrifleri için şükranlarımı sunuyorum.” AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Fikri Işık’ın Yalovalılar için ayrı bir yeri olduğunu kaydederek, “Bize Genel Merkez SKM’de hangi bakanların ziyareti istersiniz diye sorduklarında, biz, Bakanımız Fikri Işık’ı ilk sıraya yazdık. Bakanımız Işık’ın teşrifleri bugüne nasip oldu. Gerek Altınova gerek Yalova’nın içinde bulunduğu bu süreçte, milletimizin bekası için yol alacağız. 16 Nisan’da da güçlü bir şekilde evet diyeceğiz. Milletimizin geleceği için en büyük katkıyı Yalova’dan sunacağımızı diye düşünüyorum” dedi.
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “Biz de güzel bir söz var, komşu komşunun külüne muhtaç. Ama komşu eğer Yalova ise bu söz tam yerinde” diye konuştu. Bakan Işık sözlerini şöyle sürdürdü: “Yalova bizim için özel bir il. Altınova’nın her geçen gün büyüdüğünü, güçlendiğini görünce gurur duyuyoruz. Bu zamana kadar Altınova’mız için elimizden gelenin en iyisini yapmanın gayreti içinde olduk. Yalova’nın sanayisinin ve turizminin gelişmesi anlamında da gayret gösterdik.
  Bakan Fikri Işık ise konuşmasında ' Eskiden Altınova bizim bir beldemizin, daha sonra Yalova ya bağlandı. Buraya bir müjde ile geldik, buradaki Askeri alanın 1.044 Hektar alanı halka açıyoruz, artık buraları sivil vatandaşlar, halkımız kullanacak.Zaten belediye başkanı Metin kardeşimiz başarılı bir belediye başkanı, İl başkanı ve milletvekilimizi eskiden beri tanıyorum.
Bu millet her şeyin en iyisine layık, bizde Ak parti olarak 14 yıldır sizler için çalışıyoruz. Biz hizmet ettikçe birileri arkamızdan çekti, bunlarda dışarıda değildi, içeride idi. Biz hizmet ettikçe sizlerde desteğinizi sürdürdünüz." Açıklamasında bulundu.


Tarih: 5.4.2017

YALOVA SES HABER TV
http://www.yalovases.com/