SİNEKLE 24 SAAT MÜCADELEYalova Belediyesi ekipleri yaz sezonu öncesi sivrisinek başta olmak üzere tüm uçkunlarla ilgili olarak başlattığı mücadeleyi mesai mefhumu gözetmeksizin 24 saat boyunca sürdürüyor. Vatandaşların ve araç trafiğinin yoğun olduğu ana arterlerde sıkışıklık yaşanmaması amacıyla ekipler ilaçlamalarını gece geç saatlerde ve sabahın ilk ışıklarıyla gerçekleştiriyor.

Yaz aylarının en önemli problemlerinden bir tanesi olan sinekle mücadeleye bu yıl erken başlanarak Ocak ayında start verildi. İlk olarak larva yatakları tespit edilerek oluşturulan yeni sisteme kayıt edildi. Şubat ayı itibariyle de tespitler bir yandan sürerken ilaçlamalara da başlanıldı. Ocak ayından beri çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren ekipler 24 saat mesai kavramı ile hizmet veriyor.

Yılın 12 Ayı Boyunca İlaçlamalar Sürecek

Sivrisinekle mücadeleyi bu yıl farklı bir metotla sürdürdüklerini belirten Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Sineğe larva döneminde müdahale edilmediği takdirde geç kalınmış oluyor. Bu sebeple geçtiğimiz yıl müdahaleye erken başlamamıza karşın eksiklerimiz olduğunu gördük. Bu yıl yeni bir sistem ile çalışmaya başladık. Ekiplerimiz belirlenen su yataklarında ilaçlama çalışmalarını sürdürüyorlar. Bunun yanı sıra her mahallemizde ilaçlama çalışmaları yapıyoruz. Ekiplerimiz 24 saat mesai kavramı ile hizmet veriyor. Halkımızı rahatsız etmeden trafiği sıkıştırmadan gece geç saatlerden sabahın ilk ışıklarına kadar müdahaleleri gerçekleştiriyorlar. Bu sistemde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Yılın 12 ayı boyunca ilaçlamalar sürecek” dedi.   Tarih: 23.4.2017

YALOVA SES HABER TV
http://www.yalovases.com/