ÇİFTLİKKÖYLÜLER TREKKİNG YAPTIBu yıl 41’inci kez kutlanan Turizm Haftası’nda Çiftlikköy’ün Kabaklı Köyü’nde doğa yürüyüşü gerçekleştirildi.

Çiftlikköy Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen trekking’e Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut’un yanı sıra Taşköprü Belediye Başkanı Nedret Gülen, Çiftlikköy Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Solmaz, İlçe Jandarma Komutanı Erkan Sağındık ve ilçedeki kamu kurum müdürleri ile öğretmenler katıldı.

Kabaklı Köyü’nde köy muhtarı Ve köylüler tarafından ikramlarla karşılanan trekkingciler, Yeşil mavi turizm seyir yolu rotasında yer alan Kabaklı Köyü’nün doğal güzellikleri arasında köy meydanından Taşköprü sırtlarına kadar yaklaşık 10 km’lik bir parkuru kat etti. Doğa yürüyüşçüleri, burada hatıra fotoğrafları çektirdi. Tarihi Karaçalık yerleşimi ve tarihi su kuyularının bulunduğu bölgeden geçen yürüyüşçüler, Taşköprü beldesine kadar yürüdükten sonra Taşköprü Belediyesi’nin ikramlarıyla yorgunluk atarak yürüyüşlerini tamamladı.Tarih: 23.4.2017

YALOVA SES HABER TV
http://www.yalovases.com/