ÇEVRE HAFTASI ETKİNLİKLERİ RDKM’DE DEVAM ETTİYalova Belediyesi’nin, 5-11 Haziran Dünya Çevre Haftası sebebiyle düzenlediği programlar ‘Sağlıklı Çevre’ konulu seminer ve ödül töreni ile devam etti. Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde yapılan etkinliğe Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman da katıldı.

Düzenlenen programlara; Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner, dereceye giren okulların öğretmenleri ve öğrencileri iştirak etti. Etkinlikte konuşan Başkan Vefa Salman, dünya da çevre bilinci yokken Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ağacın bir dalına zarar gelmemesi amacıyla Yürüyen Köşk’ün raylar üzerinde nasıl yürütüldüğünün hikayesini anlattı. Ardından 2016-2017 eğitim döneminde okullar arası atık pil toplama kampanyasına katılarak yarışmada dereceye giren okullara plaket ve hediyeleri takdim edildi. Düzenlenen yarışmada; 19 Temmuz TOKİ İlkokulu birinci, Mevlana İlkokulu ikinci, Şaban Temüge Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise üçüncü oldu. Başkan Salman, dereceye giren okulların ödüllerini temsilci öğretmenlere verdi.

RDKM içerisinde hazırlanan stantlarda da öğrencilere çevre bilinci kazandıran eğitmenler tarafından bilgiler verildi. Ardından programa katılan tüm öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.Tarih: 6.6.2017

YALOVA SES HABER TV
http://www.yalovases.com/